Stručna praksa u Frankfurtu

Autor: Administrator , 6. 2. 2018. 13:36

I ove školske godine naša škola imala je čast sudjelovati u najvećem programu Europske unije koji sufinancira projekte u obrazovanju Erasmus+ za kojeg je u Hrvatskoj zadužena Agencija za mobilnosti i programe Europske unije. O projektu piše koordinatorica projekta Tatjana Šoša, prof.

Vikend u Frankfurtu i obilazak grada

Autor: Hrvoje Odak, 23. 1. 2018. 13:18

Naša grupa od 20 učenica koje su na stručnoj praksi u Frankfurtu u sklopu programa Erasmus+ provela je vikend u razgledanju kulturnih znamenitosti grada.

Učenici i profesori sretno su stigli u Frankfurt

Autor: Ana Goja Ljubešić, 18. 1. 2018. 13:46

U nedjelju je 20 učenica 4.razreda otišlo na stručnu praksu u Njemačku, u pratnji profesora Bohuckog i profesorice Šoša. Ovaj projekt je prof. Šoša napisala u sklopu programa Erasmus+ i sufinanciran je sredstvima EU.

Erasmus +!

KONTAKT SEMINAR ZA ERASMUS+ PROJEKTE

Od 13.do 15.listopada u Dubrovniku se održava kontaktni seminar za projekte sufinancirane sredstvima Europske unije u sklopu Erasmus+ programa. Na tom seminaru sudjelovat će naša djelatnica Tatjana Šoša, profesorica njemačkog jezika i projektna koordinatorica stručne prakse koja se prošle jeseni održala u Frankfurtu u Njemačkoj.

Na seminaru će prof.Šoša naučiti kako se razvijaju projektne ideje od početka do kraja te kako kvalitetno napisati projektnu prijavu što je jako važno s obzirom da se sve više škola prijavljuje za ovakve projekte, a broj onih koji budu odobreni je ograničen.

Na seminaru će biti 50 sudionika iz cijele Europe, a 7 mjesta rezervirano je za sudionike iz Hrvatske.

Nadamo se da će naši učenici ponovno dobiti priliku usavršavati se i proširivati svoje strukovno i znanje stranih jezika negdje u Europi!

SRETAN POVRATAK KUĆI

PRAKSA NEKOLICINE UCENIKA

POSJET ODSJEKU ZA BIOKEMIJU 2

RAZGLED GRADA

POZDRAV IZ FRANKFURTA

Spremni za put!!

Upravo smo prošli i kulturološku pripremu te odradili kratku radionicu o znamenitostima Frankfurta!

Posjetite u školi naš mali prostor pun divota o našoj praksi u inozemstvu.

Na samom ulazu u školu svakako pogledajte radove naših vrijednih učenika koji se spremaju za praksu u Njemačkoj.

GALERIJA NAŠIH PLAKATA IZLOŽENIH U AULI STARE ZGRADE UČILIŠTA

NAŠ PRVI PLAKAT

IZRADA PLAKATA

RADIONICA JEZIČNE PRIPREME ZA NAŠU PRAKSU

Učenici su skupljali informacije sa interneta o firmama gdje će obavljati praksu te su ih prezentirali plakatima.

UČENICI UKLJUČENI U PROJEKT:

DENTALNI TEHNIČARI

ŠPELIĆ MATEJA

HORVATIN BARBARA

TRATNJAK SARA ANTONIA

Naših 22 učenika njemačkog jezika boraviti će u Frankfurtu od 26.10.2014. do 08.11.2014., gdje će pohađati praksu i usavršavati njemački jezik.

U posljednje vrijeme sve više škola sudjeluje u raznim projektima razmjene učenika u zemljama Europske unije i to postaje sve aktualnije i zanimljivije, s obzirom da Europska unija i financira te projekte. Prvi takav projekt koji je naša škola prijavila u programu Erasmus + je projekt pod nazivom „Njemački u laboratoriju, zašto ne?!“. Naziv već  obuhvaća dva glavna cilja zbog kojeg se projekt i predlaže: učenje i usavršavanje njemačkog jezika te stručna praksa.

U suradnji s Hrvatskim gospodarskim savezom iz Njemačke planira se boravak 22 naših učenika u Frankfurtu krajem LISTOPADA i početkom STUDENOG - puna 2 tjedna u Frankfurtu! Zastupljena su 4 smjera naše škole, iz sadašnjih četvrtih razreda: 12 farmaceutskih tehničara, 3 medicinske kozmetičarke, 4 dentalna tehničara i 3 dentalna asistenta. Učenici će 10 dana pohađati stručnu praksu u vrhunskom dentalnom laboratoriju Lexmann, kozmetičkim salonima, farmaceutskim tvrtkama i apotekama, a vikendom će im biti organizirano razgledanje grada, posjet znamenitostima, tradicionalna frankfurtska večera i ostalo. Putovanje avionom, boravak u gradu, prijevoz po gradu, sve će im biti plaćeno!

Učenici će biti u prilici vidjeti najmodernije tehnologije i metode rada, upoznati se s njima, te će za to dobiti i certifikat koji će im pomoći možda i kod budućeg traženja posla! A možda će ih i neki novi kontakti u Njemačkoj upravo odvesti kasnije i nekamo dalje...   Frankfurt je i poznato kulturno i multikulturno  središte pa će im i to iskustvo biti neprocjenjivo. A tek upotreba njemačkog jezika! Učenje jezika u izvornoj sredini je najbolji način za učenje odnosno produbljivanje već postojećeg znanja, kao i za savladavanje straha od upotrebe tog jezika, što ustvari uopće nije potrebno jer naši učenici vrlo dobro vladaju njemačkim što pokazuju i sjajni rezultati državne mature te visoki plasmani svake godine na natjecanjima. Dakle, nur Mut zu! (samo hrabro!)

Nadamo se da će nakon ovoga praksa u Njemačkoj postati nešto uobičajeno  i za sve buduće generacije učenika  naše škole, s naglaskom na one koji uče njemački jezik, te da će ovaj projekt biti tek „prva lasta koja čini proljeće“ koje izgleda upravo i započinje u Zdravstvenom učilištu planiranjem nekih novih projekata na drugim područjima.